Zeptejte se...

Pomozte vylepšit tuto stránku nebo celý web. Váš názor nás zajímá. Děkujeme.

Mám připomínku, dotaz k této stránce, webu

Vyplňte, chcete-li přímou odpověď na svůj dotaz.

Co je to eurookno?

Na současném trhu s okny je velmi široká a pestrá nabídka. Je tak stále více obtížnější si vybrat. Proto je vždy důležité, mít jasno v tom, co se od okna očekává, jak má vypadat a jaké má mít vlastnosti. V následujícím článku vám představíme velmi oblíbená Eurookna.

Výhody Eurooken

Eurookna patří mezi nejvíce používaná dřevěná okna. Jedná se o okna, která jsou vyrobená z dřevěných, vícevrstvých a lepených profilů. Díky profilům nedochází ke kroucení dřeva, což umožňuje osadit okna komfortním kováním. U běžných dřevěných oken to není možné a je potřeba volit plastové nebo hliníkové.

Další nespornou výhodou dřevěných profilů je fakt zcela ekologický. Při výrobě dřevěných eurooken je totiž možné zužitkovat celé strom a dosáhne se tak minimálního přírodního odpadu.

Ideální pro historické budovy

Dřevěná okna se příliš nehodí jako střešní okna a okna do koupelen. Obecně platí, že by se neměla umisťovat tam, kde je zvýšená vlhkost. V takových případech je lepší volit okna plastová. Naopak ideálním řešením se ukázala eurookna u historických nebo starých staveb. V těchto případech je nutné dodržet určité historické a estetické kritéria a použít na okna pouze tradiční materiály.

Rámy oken od hnědé až po zelenou

Dřevěná Eurookna mají co se týče povrchové úpravy širokou škálu možností. Mezi základní odstíny patří odstíny hnědé nebo bílé. Ovšem v současné době je možné volit prakticky jakoukoli barvu či odstín. Pozornost by měla být vždy věnována kvalitě a trvanlivosti nátěrových barev. Díky tomu je možné okna natírat jednou za 5 let.

Co eurookna nabízejí?

  • dlouhou životnost
  • výborné tepelně izolační a akustické vlastnosti
  • součinitel tepla celého okna až Uw = 0,7 Wm-2K-1
  • využití v nízkoenergetických a pasivních domech
  • ekologičtější – dřevo je přírodní materiál
  • nekroutí se
  • systém mikroventilace
  • široká nabídka barevného provedení

Požární bezpečnost

Mezi další výborné vlastnosti eurooken patří jejich veliká nízká tepelná vodivost, což ve spojení s protipožárním zasklením činí z eurooknem okna, která dokáží ohni vzdorovat až 90 minut, pokud jsou vyrobená z tvrdého dřeva.

Hlukově izolační vlastnosti

Eurookna jsou neprůzvučná. To znamená, že mají výborné zvukově izolační schopnosti. Stejně srovnatelné s okny plastovými. U speciálních oken, která jsou za tímto účelem vyráběná se jedná až o 50 dB.

Drží si tvar

Zárukou stálosti tvaru a dobrého estetického vzhledu dřevěného okna je třívrstvý lepený profil. Ten bývá většinou smrkový a tvoří rám a křídlo. Kvalitní výrobci přesně opracovávají okna na počítačem řízených strojích a umí z lepených profilů vyrobit výplně otvorů jakýchkoli tvarů.

Je tak možné kromě klasických tvarů jako je čtverec nebo obdélník, mít tvary jako trojúhelník, lichoběžník, kruh, ale také okna, která budou klenutá případně s dělícími příčkami z kovu nebo dřeva. Ty se umisťují do izolačního dvojskla.

Výrobci dřevěných oken se v současné době výborně naučili splňovat náročné požadavky, jako jsou například dokonalé repliky oken u památkových chráněných objektů nebo u historických budov. Budovy tak získají nový okna, ale jejich estetický vzhled nebude narušen.

přejít do referencí

Máte nějaký dotaz, nebo chcete zaslat poptávku?

Napište nám

Vyplňte vaše celé jméno. (Jméno, Příjmení, popř. titul).
Vyplňte vaší emailovou adresu, na které jste k zastižení.
Telefonní číslo, na kterém jste přes den k zastižení.

* ... Prosím vyplňte položky označené hvězdičkou. Budeme tak moci rychleji a lépe reagovat na váš dotaz. Děkujeme.