Zeptejte se...

Pomozte vylepšit tuto stránku nebo celý web. Váš názor nás zajímá. Děkujeme.

Mám připomínku, dotaz k této stránce, webu

Vyplňte, chcete-li přímou odpověď na svůj dotaz.

Dotace na zateplení rodinných domů

Máte v plánu rekonstruovat váš rodinný dům a rádi byste při zateplení domu získali dotaci? Pak čtěte dále, řekneme vám, jak na to.

Už jste někdy slyšeli o Nová zelená úsporám? Jedná se o dotační program, který je financovaný z prodeje emisních povolenek, a díky kterému můžete v letošním roce získat dotaci na zateplení rodinných domů. V rámci dotace na zateplení je možné získat také finanční podporu na výměnu oken a dveří.

Výše dotace

Výše dotace se vždy odvíjí od dosažené energetické úspory a celkových způsobilých výdajů na provedení opatření. Tyto celkové způsobilé výdaje se počítají jako součet všech násobků všech měrných způsobilých výdajů a ploch jednotlivých konstrukcí.

Oproti dřívějšímu programu Zelená úsporám je tento způsob stanovení výše dotací spravedlivější, neboť se nepracuje s podlahovou plochou domu, ale plochou konstrukcí (např. s plochou stěn, které byly zatepleny). Výše dotace pak závisí na konečném efektu provedených opatření – konkrétně na snížení vypočtené měrné roční spotřeba tepla oproti původnímu stavu.

Snížení měrné roční spotřeby tepla oproti původnímu stavu Výše dotace v % celkových způsobilých výdajů
o 40 % 30 %
o 50 % 40 %
o 60 % 50 %

Optimální tloušťka izolace

Přemýšlíte nad tím, jakou tloušťku izolace zvolit, abyste získali dotaci? Čím silnější bude izolace, tím větší úspory tepla lze dosáhnout. Nedoporučujeme však překročit 20 cm, neboť s těmito tloušťkami pak rostou také náklady. Berte také v potaz fakt, že čím je větší tloušťka izolace, tím samozřejmě stoupá cena zateplení, která zahrnuje cenu nejen za izolační materiál, ale také kotvení, lišty, lepící a omítkové hmoty, pronájem lešení a práci.

Abyste dosáhli maximálních finančních úspor, je potřeba při výběru optimální tloušťky izolace brát v potaz několik faktorů – konkrétně původní součinitel prostupu tepla dané konstrukce, cenu kompletní skladby zateplovacího systému, aktuální ceny energie a předpokládaný růst cen za energie. Z hlediska návratnosti vložených prostředků v čase je nejvhodnější použít tloušťku izolace mezi 12 až 20 cm při předpokládaném meziročním růstu cen energií o 3 %.

Pokud chcete získat dotaci na výstavbu či zateplení, obraťte se na nás a my vám poskytneme podrobnější informace ohledně žádosti.

přejít do referencí

Máte nějaký dotaz, nebo chcete zaslat poptávku?

Napište nám

Vyplňte vaše celé jméno. (Jméno, Příjmení, popř. titul).
Vyplňte vaší emailovou adresu, na které jste k zastižení.
Telefonní číslo, na kterém jste přes den k zastižení.

* ... Prosím vyplňte položky označené hvězdičkou. Budeme tak moci rychleji a lépe reagovat na váš dotaz. Děkujeme.