Zeptejte se...

Pomozte vylepšit tuto stránku nebo celý web. Váš názor nás zajímá. Děkujeme.

Mám připomínku, dotaz k této stránce, webu

Vyplňte, chcete-li přímou odpověď na svůj dotaz.

Jak na rekonstrukci bytu?

V dnešní době existuje mnoho bytových jader a interiérů, která jsou zastaralá a vyžadují rekonstrukci. Tyto rekonstrukce bytu však patří mezi časově i finančně náročné procesy, které si nemůže udělat běžný člověk sám, pokud nemá zkušenosti v oblasti stavitelství.

Při rekonstrukci se nejedná o pouhé vymalování a výměnu nábytku. Řada rekonstrukcí vyžaduje často rozsáhlé stavební úpravy. Kromě toho je často zapotřebí získat stavební povolení a nechat si vypracovat projektovou dokumentaci.

Zpracování projektové dokumentace

Než se přistoupí k bourání příček, zásahů do konstrukcí a dalším úpravám, je důležité vypracování projektové dokumentace, díky kterému se naplánuje celá přestavba objektu. Na základě projektu se vymyslí takové funkční řešení, které vám zároveň ušetří na nákladech.

Projektová dokumentace se vypracovává také z důvodu, že ji požaduje stavební úřad, který chce vidět původní i nový stav. Takovou dokumentaci vám zpracuje odborník s autorizačním razítkem (projektant).

Stavební povolení

V některých případech je potřebné při rekonstrukci také stavební povolení. Menší úpravy se zpravidla ohlašovat nemusí, konkrétně se jedná např. o natírání oken, dveří, výměna dlažeb, nahození nové omítky atd. U rozsáhlejších rekonstrukcí se však počítá s různými bouracími pracemi, při kterých je produkován stavební odpad. V těchto případech je nutnou rekonstrukci nahlásit na stavební úřad a získat stavební povolení, na základě kterého lze započíst samotnou rekonstrukci.

Rekonstrukce bytu

Co se týče samotné rekonstrukce, na výběr máte ze dvou možností - nechat si zrekonstruovat celý byt (kompletní rekonstrukce), nebo využít pouze částečnou. Součástí rekonstrukce bytového jádra a interiéru bývá často také změna dispozic některých místností (např. kuchyně, předsíně). Během rekonstrukce dochází ve většině případů k obnově elektroinstalace, rozvodů vody, topení a plynu. Dále se opravují stropy, stěny a pokládají nové podlahy. Mění se okna a dveře, montuje se vestavěný nábytek či se rekonstruuje kuchyně.

Výměna oken a dveří

Spolu s rekonstrukcí se pojí výměna starých oken a dveří za nová. Jejich výměna se doporučuje kvůli jejich těsnícím vlastnostem, které se projeví po nějaké době na nákladech za energie. Výměna oken by se však měla provádět spolu se zateplením celé budovy, aby posléze nedocházelo ke vzniku vlhkosti a tedy i plísní.

Proč si nechat zrekonstruovat byt?

Většina umakartových jader v dnešní době neslouží, tak jak má, a zároveň nevyhovují ani dispozičně. Často se v těchto typech bytů prohýbá strop, rozpadají se stěny, objevují se plísně apod. Díky rekonstrukci se mnohé problémy odstraní, navíc byt získá nový moderní vzhled, který mu přidá na celkové hodnotě.

Rekonstrukcí vašeho interiéru získáte pohodlnější, estetičtější, praktičtější a bezpečnější bydlení, které bude odpovídat vašemu životnímu stylu i potřebám.

přejít do referencí

Máte nějaký dotaz, nebo chcete zaslat poptávku?

Napište nám

Vyplňte vaše celé jméno. (Jméno, Příjmení, popř. titul).
Vyplňte vaší emailovou adresu, na které jste k zastižení.
Telefonní číslo, na kterém jste přes den k zastižení.

* ... Prosím vyplňte položky označené hvězdičkou. Budeme tak moci rychleji a lépe reagovat na váš dotaz. Děkujeme.