Zeptejte se...

Pomozte vylepšit tuto stránku nebo celý web. Váš názor nás zajímá. Děkujeme.

Mám připomínku, dotaz k této stránce, webu

Vyplňte, chcete-li přímou odpověď na svůj dotaz.

Jak poznat kvalitní plastová okna?

Jedním z článků tzv. úsporného bydlení jsou kvalitní plastová okna, která přispívají k příjemné atmosféře a celkové tepelné pohodě vašeho domova. V dnešní době je poměrně náročné zorientovat se v rozsáhlé nabídce oken, zejména v těch z PVC.

Při prvním prozkoumání nám mohou připadat všechna stejná, proto je dobré dodržovat při jejich výběru několik rad, které vám hledání výrazně usnadní. Při výběru nových oken se zaměřte na několik důležitých parametrů, které jsou právě pro plastová okna charakteristické.

Profil plastových oken

Opravdu kvalitní plastová okna mají životnost i 50 let. A aby byla opravdu kvalitní a dlouho vám vydržela, je důležité aby jejich základem byl kvalitní profilový systém. Profily pro plastová okna dělí technická norma na třídy. U profilu plastových oken platí, že čím větší počet komor, tím lepší tepelně izolační vlastnosti bude okno mít. 

Parametry plastových oken

Existují různé parametry oken – počet komor, tepelná a zvuková izolace, počet těsnění, tloušťka pohledových stěn, ocelová výztuha, stavební hloubka a další. Kromě těchto parametrů a okenního profilu má na kvalitu plastových oken vliv typ zasklení. 

  • Součinitel prostupu tepla - Důležitým parametrem je UW, tedy součinitel prostupu tepla a nejlepší volbou budou ta okna, která mají propustnost tepla nejnižší. Doporučená hodnota UW je max. 1,2 W/m2K. Kromě prostupu tepla je vhodné sledovat také hodnoty Uf (součinitel prostupu tepla rámu okna) a Ug (součinitel prostupu tepla zasklení).
  • Distanční rámeček - Při výběru nového okna se zaměřte také na distanční rámeček, neboli teplý okraj skla, který má výrazný vliv na potřebnou hloubku zasazení zasklívací drážky.
  • Zasklívací drážka - Zasklívací drážka výrazně ovlivňuje kondenzaci vodních par na okrajích skla. Hloubka zasklívací drážky nám vyjadřuje, jak hluboko je sklo zasazeno v rámu okna. Čím hlouběji je sklo zasazeno, tím lépe. 
  • Součinitel spárové průvzdušnosti - Těsnost funkční spáry je vyjádřena pomocí součinitele spárové průvzdušnosti. To je důležité pro zamezení nekontrolovatelných tepelných ztrát a pro správné fungování větracího systému.
  • Akustické vlastnosti okna - K celkové pohodě domácnosti pozitivně přispívají také akustické vlastnosti okna. V rušných oblastech je tedy vhodné řešit také útlum venkovního vzduchu - RW. Odhlučnění lze vyřešit pomocí speciálního protihlukového zasklení z lepených skleněných tabulí.
  • Kování - Důležitá je také volba kování. Nejlepší je celoobvodové kování s dostatečným počtem uzamykatelných bodů, takzvaných kamenů.

Nemáte-li přesnou představu, který typ oken bude pro vás nejvhodnější, bude nejlepší poradit se s výrobcem či prodejcem.

Cenová nabídka

Pro většinu zákazníků je cena jedním z nejdůležitějších faktorem při výběru nových plastových oken. Bohužel to není ideální. Na prvním místě by měla být vždy kvalita, spolehlivost a až teprve poté cena. Cenu bychom měli porovnávat v poměru s kvalitou, nikoli k cenám konkurenčních nabídek.

Také si vždy zkontrolujte, zdali je u nabídky uvedena kompletní cena za všechny jednotlivé položky, o které máte zájem. Patří sem například rozměry, použitý materiál, povrchové úpravy nebo barvy.

Záruka 

Záruka je skvělým ukazatelem kvalitních výrobků. Poukazuje vždy na to, co si dodavatel i výrobce myslí o kvalitě svých oken. Dnešním standardem je záruka 5 let na okna a dva roky na příslušenství a montáž

 

přejít do referencí

Máte nějaký dotaz, nebo chcete zaslat poptávku?

Napište nám

Vyplňte vaše celé jméno. (Jméno, Příjmení, popř. titul).
Vyplňte vaší emailovou adresu, na které jste k zastižení.
Telefonní číslo, na kterém jste přes den k zastižení.

* ... Prosím vyplňte položky označené hvězdičkou. Budeme tak moci rychleji a lépe reagovat na váš dotaz. Děkujeme.