Zeptejte se...

Pomozte vylepšit tuto stránku nebo celý web. Váš názor nás zajímá. Děkujeme.

Mám připomínku, dotaz k této stránce, webu

Vyplňte, chcete-li přímou odpověď na svůj dotaz.

Jak správně zateplit dům?

Každý rok se zvyšují náklady za energie a tedy každý rok vydáme větší částku za topení. Je to nepříjemné, proto existuje několik možností, jak tyto náklady co nejvíce snížit. Jedním z velice efektivních řešení je zateplení domu, které má vliv na snížení nákladů za energie, tak i řadu dalších předností.

Další přednosti zateplení:

  • zdravější bydlení
  • prodloužení životnosti budovy
  • ochrana životního prostředí
  • zvýšení ceny objektu

Výběr izolantu

Než se přistoupí k samotnému zateplení fasády domu, je nutné vybrat vhodný izolant. Naše firma používá k zateplování pěnový polystyren nebo minerální vlnu. Oba tyto materiály mají podobný součinitel tepelné vodivosti a při stejné tloušťce desek je úspora za energie obdobná.

Příprava podkladu

Důležitým krokem je příprava podkladu pomocí sanace. Díky vyrovnání, vysušení a zbavení se všeho, co snižuje její přídržnost se podklad perfektně připraví pro realizaci zateplení.

Realizace zateplení domu

Samotné zateplení a aplikace izolačních desek se správně provádí následujícím způsobem. V první řadě je nutné na jednotlivé desky aplikovat tenkou vrstvu lepicí malty. po jejím nanesení se tato izolační desky aplikuje na připravený podklad. Okolo oken se tyto izolační desky lepí tak, aby nevznikla spára v jejich rozích. Díky tomu nedojde k popraskání ochranné vrstvy a omítky.

Po nalepení všech izolačních desek je nutné zaplnit mezery mezi nimi. Spáry, které jsou větší než 2 cm, se vyplňují stejným materiálem, ze kterého je vyrobena izolace. U menších spár pak používáme polyuretanovou pěnu.

Vyrovnání povrchu a aplikace malty

Poté, co dojde k vytvrzení lepicí malty, následuje vyrovnání izolačních desek, které odstraní veškeré nerovnosti. Tyto vyrovnání spočívá v tom, že se nejdříve jednotlivé desky ukotví, na povrch se aplikuje první vrstva malty. Na rohy budov, okenních a dveřních rámů se nainstalují rohové lišty. V závěru se nalepí síťovina a aplikuje se další vrstva malty.

Nanesení omítky

Po úplném vyschnutí podkladu se nanese základní nátěr a následně barevný nátěr omítky. Důležitým krokem je uzavření dilatačních spár pomocí tmele. Když jsou omítky důkladně vyschlé a vytvrzelé, natírají se ještě konečné fasádní nátěry.

Zateplení bytových domů či panelových domů je opravdu výhodnou investicí, která se vám mnohonásobně vrátí.

přejít do referencí

Máte nějaký dotaz, nebo chcete zaslat poptávku?

Napište nám

Vyplňte vaše celé jméno. (Jméno, Příjmení, popř. titul).
Vyplňte vaší emailovou adresu, na které jste k zastižení.
Telefonní číslo, na kterém jste přes den k zastižení.

* ... Prosím vyplňte položky označené hvězdičkou. Budeme tak moci rychleji a lépe reagovat na váš dotaz. Děkujeme.