Zeptejte se...

Pomozte vylepšit tuto stránku nebo celý web. Váš názor nás zajímá. Děkujeme.

Mám připomínku, dotaz k této stránce, webu

Vyplňte, chcete-li přímou odpověď na svůj dotaz.

Údržba plastových oken

Plastová okna se stala velmi oblíbená a jedním z hlavních důvodů j jejich snadná údržba. Píšeme snadná, ne žádná, takže i u plastových oken je potřeba jednou za čas provést kontrolu, vyměnit těsnění a promazat kličky.

Úplně nová okna

U nových plastových oken je potřeba sundat ochranné fólie co nejdříve, nejpozději do 3 měsíců od instalace. Okna se musí zbavit zbytků malty a barvy, nesmí se čisti nasucho, mohlo by dojít k poškození povrchu. Důležité je umýt rámy hlavně zvenku. Pyl, prach a další nečistoty se mohou s působením UV záření do rámu "zažrat" a půjdou hůře dolů.

Mytí oken dvakrát ročně

Snadná údržba u plastových oken znamená, že si vystačíte s vlažnou vodou a běžným čisticím prostředkem, který používáte ve své domácnosti běžně. Důležité je nepoužívat prostředky s drsnou strukturou a umývat okna drátěnkou. Na odolné skvrny pak použijte speciální přípravky.

Jednou za rok promazat kování

Prodejci a výrobci doporučují jednou za rok promazat jednou kapkou oleje do šicích strojů všechny pohyblivé části kování. Zkontrolujte funkčnost kování a úchytných šroubů. Při promazávání zkontrolujte odvodňovací kanálky a odstraňte nečistoty.

Po půl roce zkontrolujte těsnění a kliky

Těsnění okem si také zaslouží pravidelnou péči, proto jednou za půl roku mu doplňte výživnou kúru speciálními přípravky, jako je například silikonový olej. Díky tomu se zpomalí proces stárnutí a těsnění zůstane déle pružné a bud stále spolehlivé.

Častým otevíráním a zavíráním oken se s časem začnou povolovat kliky a úchyty. Je tak potřeba je utáhnout. Je to jednoduché a zvládne to každý. Stačí nadzvednout kryt pod kličkou a otočit ho do vodorovné polohy. Odkryjí se šrouby, které stačí utáhnout.

Pořiďte si domů údržbovou sadu

Pravidelnou údržbu plastových oken zvládna každá, stačí mu k tomu speciální udržovací sada, která obsahuje intenzivní čistič na rámy, prostředek, který ošetří těsnění a olej na údržbu kování. Součástí sady je také návod na použití jednotlivých prostředků a čisticí textilie. Sady se prodávají ve dvou variantách - pro bílí okna a pro okna barvená (imitace dřeva).

Proč plastová okna pravidelně čistit?

Pravidelná údržba, která bude pečlivá a prováděná správně dokáže u plastových oken prodloužit jejich životnost, zachovat stále krásný vzhled a hlavně zaručí jejich funkčnost po celá desetiletí. Pokud na údržbu nemáte čas nebo si na ni netroufáte, obraťte se na prodejce, většina jich nabízí pozáruční servis.

přejít do referencí

Máte nějaký dotaz, nebo chcete zaslat poptávku?

Napište nám

Vyplňte vaše celé jméno. (Jméno, Příjmení, popř. titul).
Vyplňte vaší emailovou adresu, na které jste k zastižení.
Telefonní číslo, na kterém jste přes den k zastižení.

* ... Prosím vyplňte položky označené hvězdičkou. Budeme tak moci rychleji a lépe reagovat na váš dotaz. Děkujeme.