Tepelně izolační desky

Tepelně-izolační materiál hraje důležitou roli v energetické úspoře. Naše desky jsou vyrobeny z materiálu s vysokou pevností. Jsou určené zejména pro zateplení stěn a střechy. Díky aplikaci této tepelné izolace minimalizujete únik tepla z objektu.

Přednosti našich tepelně-izolačních desek:

  • dlouhá životnost
  • vynikající paropropustnost
  • nehořlavost
  • odpuzují vodu
  • odolnost vůči tlaku

Konkrétní druhy materiálů

Zateplení provádíme převážně EPS, což je nejrozšířenější tepelně izolační materiál, který se ze všech materiálů používá nejvíce. Základní surovinou pro výrobu EPS je zpěňovatelný polystyren, který vzniká suspenzní polymerací styrenu. Nejčastěji se využívá k tepelné izolaci fasády, podlahy a ploché střechy.

Výhody EPS:

  • dobré mechanické vlastnosti
  • dobrá zpracovatelnost
  • zdravotní nezávadnost
  • snadná recyklovatelnost
  • výborný poměr mezi cenou a užitnou hodnotou

Minerální vata

Další izolační materiál, který používáme, je minerální vata (neboli MW), která je rovněž známa jako izolační vata, zateplovací vata nebo minerální vlna. Desky z minerální vaty jsou ideální pro tepelnou či zvukovou izolaci střechy, stropu nebo podlahy. Dále je lze také využít při zateplení půdy nebo podkroví.

Minerální vata se dále rozděluje na skelnou vatu, která slouží k zateplení šikmých střech a příček či ve tvrzené formě k zateplení podlahy, a kamennou vatu, což je druh tepelné, akustické a protipožární izolace, která je vyrobená ze směsi kameniva. Ta se používá především k zateplení šikmých střech, v příčkách nebo jako fasádní deska.

Úspora energií

Jak už bylo výše zmíněno, díky tepelně-izolačním deskám zamezíte tepelným ztrátám skrze fasádu, střechu a v dalších místech, kde se tepelné ztráty nejeví tak velké. Díky zateplení pomocí tepelně-izolačních desek se tedy sníží účty za energie a navíc zvýšíte celkovou hodnotu stavby.

V případě zájmu máme na výběr z široké škály různých materiálů. Na základě technického posouzení stavby zvolíme takové tepelně-izolační desky, které budou pro konkrétní stavbu nejlepším řešením.

Nezávazná poptávka

Máte-li zájem o zateplení pomocí kvalitních tepelně-izolačních desek? Pak využijte náš formulář, prostřednictvím kterého nás můžete kontaktovat a zaslat nezávaznou poptávku na zateplení pomocí těchto desek.

Pokud zadáte celé jméno budeme rádi.

Na tento mail vám zašleme případnou nabídku a kopii vaší poptávky.
Pokud preferujete telefonní kontakt, uveďte to prosím v poptávce společně s časem kdy vám nejlépe volat.

přejít do referencí

Máte nějaký dotaz, nebo chcete zaslat poptávku?

Napište nám

Vyplňte vaše celé jméno. (Jméno, Příjmení, popř. titul).
Vyplňte vaší emailovou adresu, na které jste k zastižení.
Telefonní číslo, na kterém jste přes den k zastižení.

* ... Prosím vyplňte položky označené hvězdičkou. Budeme tak moci rychleji a lépe reagovat na váš dotaz. Děkujeme.